Yeni Gravity Toy Daha büyük görüntüle

Gravity Toy

29,90 TL vergi dahil

EO07

Yeni ürün

“Mekaniği son derece basit ve yerçekimi gücüyle çalışan, yerçekimi gücünü ayrı adımlarla kanalize ederek kontrol eden “Gravity Toy” ile oynamaya doyamayacaksınız..”

Açıklama

“Gravity Toy” ile hareketi sağlamak için yazılım veya elektriğe ihtiyacınız yok. Bu zeki küçük sallanan hayvancıklar,  yerçekimi tarafından yalnız başına yürür.Gravity Toy sadece belirli bir açıda eğim üzerinde çalışır.Gravity Toy hareketini sağlayacak rampayı, çok dik tutarsanız ön ayaklarında sıkışma gerçekleşir. Dikliği ayarlayamayıp zemine yakın tutarsanız, arka ayakları sıkıştıracaktır. Eğimli noktayı bulana kadar eğimi ayarlayın. (Her hayvan için en uygun açının biraz farklı olduğunu unutmayın.)

 

GRAVİTY TOY KAZANIMLARI

 

Yapıcılık ve yaratıcılık yönlerini geliştirir.

 

Hayal gücünü geliştirir.

 

El ve göz koordinasyonunu sağlar.

 

Analitik düşünme becerileri artar.

 

Sürtünme kuvvetini, azaltma yöntemleri hakkında bilgi sahibi olur.

 

Hareketlerin kuvvetlerden kaynaklanan değişiklikleri(yerçekimi-sürtünme vb.) açıklar.

 

Yerçekimi-ağırlık-ivme-eğim arasındaki bağlantıyı kurar.

 

Sürtünme kuvvetinin, kinetik enerjide bir azalmaya sebep olacağını fark eder.

 

Sürtünme kuvvetinin az veya çok olmasının gerekli olduğu yerleri araştırır ve sunar

 

İnovasyon ve icada yönelik yeni yaklaşımları dener, yeni ürünler tasarlar

 

Nesneleri yeni şekiller oluşturacak biçimde bir araya getirir.

 

Küçük kaslarını kullanarak belirli bir güç gerektiren hareketleri yapabilir.

 

Farklı materyalleri kullanarak üç boyutlu çalışmalar yapar.

 

“Ben de yapabilirim.” düşüncesine sahip olur.

 

 

 

DENEYİMİN SOMUT ÇIKTISI

 

Deneyim sonunda çocuklar ürettikleri  “Gravity Toy” ile doyasıya oynayacaklar.

 

Ürünümüz endüstriyel değildir. Problem çözebilme, nihai hedeflerimiz arasındadır. Gravity Toy, bozulduğunda soruna çözüm bulmasını, tamir etmeye çalışmasını amaçlıyoruz. Hareketsizlik olduğunda zemini kontrol etmesini,sürtünmeyi ve etki alanını kontrol etmesini istiyoruz.

 

 

 

Ahşap hayvanların, vücudun kenarlarının birbirine sıkıca sıkıştırılmadığından emin olun. Arka bacak serbestçe salınabiliyor olması gerekmektedir.

 

Vermiş olduğumuz üründe ana gövde olarak ahşap kullandık. Öğrencilerimizin “Gravity Toy” oyuncaklarını farklılaştırma, hackleme ile başka malzemeler kullanarak farklı oyuncaklar yapmasını istiyoruz.

 

Ağırlık kullanarak, oyuncağının hareketinin çalışma durumunu gözlemlemesini istiyoruz. Yaparak- yaşayarak ve deneyerek öğrenmenin kalıcılığı prensibinden hareket ediyoruz. Ahşap oyuncağını farklı rampalarda kullanmasını istiyoruz. Karton, köpük, ahşap ve keçeden oluşturduğu rampalarda ürünü deneyip, sürtünmeyi gözlemlemesini istiyoruz. Hayvancıkların ayaklarına; bant, zımpara yapıştırarak, yüzeye biraz daha sürtünme sağladığını bulmasını istiyoruz.

 

Sürtünmenin çok önemli olduğunu unutmayın. Ayaklar kayarsa, çok fazla enerji kaybeder ve etkili şekilde yürüyemezler.

 

Problem sever insanlarız ve ürünlerimizde problem çözümü için öğrencilerin ebeveyn/mentör eşliğinde problem çözümüne yönelmesini istiyoruz.

Bir değerlendirme yazın

Gravity Toy

Gravity Toy

“Mekaniği son derece basit ve yerçekimi gücüyle çalışan, yerçekimi gücünü ayrı adımlarla kanalize ederek kontrol eden “Gravity Toy” ile oynamaya doyamayacaksınız..”